Strona Główna    |   Zdrowie psychiczne   |   Zdrowie fizyczne   |   Religia i duchowość   |   medytacja Zen   

|   Qi Gong   |  Dzogczen   |   Tantra   |   Seksualność   |

Kursy  Konsultacje  Uzdrawianie Qi  Glosariusz  Biblioteka  Linki - Katalog Stron  Kontakt 

 

Poradniki psychologiczne

Psychoterapia i auto-psychoterapia


Stres bywa uciążliwy zarówno dla naszej psychiki, jak i dla ciała. Utrzymujący się przez dłuższy czas stres życiowy zaburza wiele funkcji fizjologicznych (napięcia mięśni, akcje serca i krążenia, funkcje trawienne... itd.). 
Poradnik "Zwalcz stres" proponuje prosty i skuteczny program ćwiczeń zmierzających do zapanowania nad naszym stresem i nauczenia się efektywnej metody głębokiego odprężenia ciała i psychiki.
Autor posiada bardzo gruntowne wieloletnie doświadczenie w pracy nad metodami wprowadzania organizmu w stany relaksacyjne, charakteryzujące się m.in. zmianą oporności skóry i fal EEG, pozytywnymi zmianami chemicznymi w organizmie (m.in. spadek stężenia mleczanu sodowego) i wzrostem zdolności twórczych umysłu. 
Poradnik "Zwalcz stres" został wysoko i pozytywnie oceniony przez wielu czytelników
("Polecam, naprawdę pomaga. Człowiek nawet nie wie, w jakim stresie żyje dopóty, dopóki nie zastosuje się do rad w niej zawartych.", "To jest niesamowita publikacja. Można powiedzieć stresowi DO WIDZENIA, ŻEGNAJ. Teraz na każdy egzamin przychodzę spokojny i nie obawiam się o wyniki.")
Autor, oprócz klasycznych metod radzenia sobie ze stresem przybliża także bardzo efektywną metodę "ideoplastii". Twórcze zastosowanie wyobraźni pozwala przekształcać trudne życiowe sytuacje w sytuacje rozwojowe i konstruktywne, pozwala zarówno zapanować nad niekorzystnym poziomem napięcia w naszym życiu, jak i daje narzędzie pozwalające aktywnie wpływać na przebieg wydarzeń.  
  

ściągnij darmową wersję

zobacz opinie innych

Zamów pełną wersję

         

 
Autor wyjaśnia rolę koncentracji w naszym codziennym funkcjonowaniu. To właśnie umiejętność koncentrowania się na wyznaczonym sobie celu ma bardzo istotny wpływ na zdolność jego realizacji i na życiową operatywność.
Zdolność koncentracji wpływa pozytywnie na wszystkie płaszczyzny naszego życia. 
Poradnik porusza m.in. następujące zagadnienia: jak tworzyć odpowiednie warunki pracy, dzięki którym odczujesz potężną siłę relaksu i Twoja wydajność znacznie wzrośnie? Jak pracować z motywacją, tworzeniem nastroju i swojego nastawienia? Czym jest koncentracja w trakcie czytania, dzięki której przeczytasz ze zrozumieniem WIĘCEJ W KRÓTSZYM CZASIE? 
Głównym przesłaniem tego poradnika jest znalezienie sposobu na uczynienie swojego życia lepszym, bardziej świadomym i satysfakcjonującym. Koncentracja umożliwia wyzwalanie dużego potencjału swojej energii, maksimum sił potrzebnych do konkretnych życiowych wyzwań. Autor w sposób praktyczny (jako osoba mająca osobiste doświadczenie i sukcesu w konstruktywnym wykorzystaniu zdolności koncentracji) analizuje różne elementy funkcjonowania naszej uwagi i świadomości. Poradnik przedstawia także techniki rozwijania intensywności i mocy naszej koncentracji. 
Pozycja zainspiruje wielu czytelników do bardziej świadomego, pełnego i satysfakcjonującego funkcjonowania w życiu codziennym. Może być bardzo użyteczna dla uczniów w rozwoju technik świadomego uczenia się, jak i dla osób pracujących, oferując i przybliżając dodatkowe narzędzie efektywnej pracy - koncentrację.
  

ściągnij darmową wersję

więcej informacji

Zamów pełną wersję


Tak sam autor pisze o swojej książce: "Pracując z wieloma klientami, starając się poznać ich indywidualną sytuację, z której każda wydawała się niepodobna do innej, niemal za każdym razem dochodziłem do wniosku, że pokochanie siebie, obdarzenie siebie samego troską, wsparciem i uwagą, mogłoby te problemy rozwiązać. Ci z moich klientów, którzy podjęli to wyzwanie i wyruszyli w drogę poznawania oraz akceptowania siebie samych, potwierdzili moje przypuszczenia. Im lepiej udawało im się pokochać siebie, tym sprawniej radzili sobie z problemami, jakie napotykali w życiu. Udawało im się pokonać lęk przed innymi ludźmi, przychylniej patrzeć na swoje ciało, a w niektórych wypadkach, choć brzmi to niewiarygodnie, mijały także ich fizyczne dolegliwości! 

ściągnij darmową wersję

więcej informacji

Zamów pełną wersję

 


Poradnik o równowadze pomiędzy życiem wewnętrznym. Autorka - doświadczony trener motywacyjny - ukazuje drogę do życiowej dojrzałości wyrażającej się w zdolności do realizowania wyznaczonych sobie celów. 
Autorka proponuje rozpoczęcie swojej wewnętrznej i życiowej podroży od lepszego zrozumieniu swojego potencjału: co wpływa na moje życie, jakie jest źródło mojej siły, czego na prawdę pragnę i do czego zmierzam? 
Kolejnym krokiem jest precyzyjne i jasne wyznaczenie swoich celów. Poradniki dokładnie tłumaczy dlaczego jest to istotne i dlaczego jest to jedna z fundamentalnych spraw w naszym życiu. 
Ebook zorientowany jest na bardzo praktyczne korzyści: w jaki sposób można bardziej świadomie ukształtować swoją przyszłość, jak uwolnić się od ograniczających nas schematów typu poczucie bezsilności, czy odkładanie spraw na później. 
Oprócz szeregu istotnych i odkrywczych wyjaśnień, "Ja i cele" opisuje także wiele konkretnych ćwiczeń pomagających zmienić nasze nastawienie i wyzwolić nowe pokłady energii do świadomego kształtowania swojego życia.   
Poradnik bardzo wysoko i pozytywnie oceniony przez czytelników (zobacz: opinie   )
 

ściągnij darmową wersję

więcej informacji

Zamów pełną wersję

  


Powrót: zdrowie psychiczne

 

  Strona Główna  | Zdrowie psychiczne  | Zdrowie fizyczne  | Religia i duchowość  | medytacja Zen  | Dzogczen  | Tantra  | Seksualność 
Kursy
  | Konsultacje  | Uzdrawianie Qi | Qi Gong | Glosariusz  | Biblioteka  | Linki - Katalog Stron  | Kontakt 

Góra Strony