Strona Główna    |   Zdrowie psychiczne    |   Zdrowie fizyczne    |   Religia i duchowość    |   medytacja Zen

|   Qi Gong    |   Uzdrawianie Qi   |   Seksualność    |

Kursy    |    Glosariusz    |    Biblioteka    |    Linki - Katalog Stron    |   Kontakt

 

Strona Główna
  

    
Kurs Relaksacji:  DARMOWY MAILOWY KURS- zobacz więcej...
     SUBskrypcj@
Zdrowie Ciała i Ducha
Twój email 
dowiedz się więcej >> 

zapisz się na darmową subskrypcję, by otrzymywać regularnie informacje o uaktualnieniach i praktykach uzdrawiania 

Rafał Seremet jest wieloletnim terapeutą z zakresu medycyny komplementarnej. Oficjalnie jest absolwentem kierunku promocja zdrowia, a jednocześnie od kilkunastu lat praktykuje Qi Gong, metody medycyny chińskiej i techniki poszerzania świadomości.
Jest autorem kilku książek dotyczących rozwoju wewnętrznych możliwości człowieka, wzmacniania zdrowia i osiągania harmonii z otoczeniem. W ramach dzielenia się swoimi doświadczeniami wewnętrznymi komponuje muzykę o działaniu terapeutycznym, relaksacyjnej i medytacyjnej oraz prowadzi warsztaty dotyczące rozwoju swojego potencjału.

W swoich publikacjach i warsztatach zwraca on uwagę na kluczowe punkty decydujące o tym, czy stan naszego zdrowia (fizycznego i psychicznego) zmierza ku poprawie, o tym czy rozwijamy swoje możliwości i doświadczenie harmonii, a także na dojrzałe wyrażanie się w życiu codziennym. Poznanie kluczowych punktów rozwoju osobistego umożliwia znaczne wzmocnienie zdrowia i przyspieszenie rozwoju.

  
 

 
Rafał Seremet latach 1986-1992 zagłębiał się w medytację Zen pod kierunkiem koreańskiego mistrza Seung Sahn'a. 
W ramach pracy z technikami uwzględniającymi sferę wyobraźni, wizualizacji i odczuwania energii od roku 1992 praktykuje Anu Jogę z tybetańskiej tradycji Dzogczen i Ningmapa.  

Bazuje również na technikach kultywowania energii Qi (lub: Chi - uniwersalnej energii życia) w oparciu o chińskie metody Qi Gong, będące formą zaawansowanej jogi chińskiej (styl Dżun Juań Qi Gong). 
Jako poszerzenie chińskich technik kultywowania Chi używa technik pracy z meridianami (kanałami energii życiowej) stosowanych w Shiatsu i akupunkturze.  

Stosuje także elementy psychoterapii, rytuałów uzdrawiających i techniki zasilania pozytywnej energii psychicznej. 
Dopełnieniem jego narzędzi jest ścieżka transformacji energii seksualnej w oparciu o kundalini jogę, tantrę i techniki taoistycznego oddychania. 

 

 

Rafał Seremet o sobie:    ( zobacz: BLOG - Rafał Seremet )

Witaj na mojej stronie. W poruszaniu się po jej zawartości może pomóc Ci mapa strony.
Celem tej strony jest pomoc w odnalezieniu wewnętrznej harmonii i pełni zdrowia. 
Temat ten interesował i pasjonował mnie od bardzo dawna. W tym celu m.in. odbyłem dwa długie wyjazdy do Azji, jak i studiowałem zagadnienia rozwoju człowieka na uczelni w Polsce. Jednak, moim zdaniem, w każdym naszym poszukiwaniu i dążeniu istotne jest zwłaszcza osobiste wgryzienie się w dany temat.
Dążąc do uchwycenia pełni zdrowia i harmonii - tym, co szczególnie pomogło mi zrozumieć i uchwycić sedno tej sprawy, było regularne praktykowanie od kilkunastu lat medytacji, a także wykonywanie chińskich uzdrawiających ćwiczeń Qi Gong. 

Na bazie własnych doświadczeń mogę powiedzieć, że jeżeli faktycznie zwrócimy się kierunku pełni zdrowia i harmonii, to rzeczywiście po jakimś czasie jesteśmy w stanie doświadczać tego stanu wewnętrznej równowagi, który współczesna Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) określa jako wellness - dobrostan. Jest to nie tylko radość płynąca z dobrego samopoczucia fizycznego (witalności), ale także poczucie harmonii i pełni w relacjach z innymi ludźmi, wyrażaniu się zawodowym oraz w sferze duchowej. 

Także osoby chore powinny próbować całościowego (komplementarnego) podejścia do procesu leczenia i uzdrawiania. Daje im to szansę na powrót do dobrej kondycji, nawet w sytuacjach pozornie trudnych. Z jednej strony mogą korzystać z merytorycznej wiedzy i klinicznego doświadczenia współczesnej medycyny oficjalnej, a jednocześnie powinny zwrócić uwagę zwłaszcza na swój styl życia - m.in. na dietę, sposób myślenia, utrwalone i nieuświadamiane napięcia fizyczne i emocjonalne. W bardzo wielu kłopotach zdrowotnych zastosowanie odpowiedniej diety daje bardzo istotną poprawę zdrowia. Podobnie ogromną zmianę na lepsze może wywołać dotarcie do ukrytych napięć psychofizycznych i zrelaksowanie ich.
Dodatkowo, jako uzupełnienie, pomocne jest skorzystanie z terapii i zabiegów uzdrawiania duchowego. Uzdrawianie duchowe ma na celu stworzenie korzystnych warunków do zdrowia w naszym wnętrzu. Przypomina w pewnym sensie wpuszczenie świeżego powietrza do dusznego pomieszczenia.

 

Zapraszam zatem do korzystania z mojej strony. Znajdziesz tutaj wiele interesujących materiałów na temat rozwoju - np. pozycje w dziale Biblioteka ,znajdziesz coś o muzyce relaksacyjnej i propozycje mp3, jak i znajdziesz możliwości skorzystania z praktycznej pomocy w formie konsultacji lub zabiegów uzdrawiających.
 

 
Góra Strony